Now Reading
Bir TT olayı: #BisexualMenExist

Bir TT olayı: #BisexualMenExist

#BisexualMenExist (Biseksüel Erkekler Vardır) hashtag’iyle Twitter’da başlatılan sosyal medya kampanyası yurtdışında TT (top trending) listesine girdi. Biseksüel aktivist Vaneet Mehta, Twitter’da kampanyayı şu tweet’le başlattı:

Biseksüel erkeklere karşı yürütülen bifobi son zamanlarda öyle berbat boyutlara ulaştı ki… Hem de LGBT+ tarihi ayında! Bu ne cüret! İhtiyaç duyduğumuz olumlama için #BisexualMenExist hashtag’ini tekrar gündeme sokuyorum. Bu hashtag’le bir fotoğraf paylaş ve bu tweet akışını RT et. Biseksüellerin yanında yer alanlar, siz de RT’leyin. Başlıyorum. 

Biseksüel erkeklerin biseksüel olarak görülmemesi, silinmesi, başka yönelim atamalarına maruz kalması, varoluşlarının geçerli görülmemesi sebebiyle başlatılan Twitter kampanyası ses getirdi, hakkında çok fazla paylaşım yapıldı ve bu paylaşımlar yüksek etkileşim aldı.

Konuya dair yazı kaleme alan biseksüel aktivist Zachary Zane, biseksüel erkeklerin varolmadığı düşünüldüğü için bu hashtag’in TT olduğunu, eğer herkes tersini düşünseydi, kampanyanın bu kadar ilgi görmeyeceğini belirtti.

Geçtiğimiz senelerde de #BisexualMenSpeak (Biseksüel Erkekler Konuşuyor) hashtag’iyle bir kampanya yürütülmüştü. Biseksüel erkeklere ve erkekliğe ilişkin yeterli bilginin olmaması ve bu varoluş(un)ların tek düze alınması sebebiyle yok sayılma ve ötekileştirilmeyle karşı karşıya kalan özneler, varoluşlarını, duydukları onuru ve deneyimlerini #BisexualMenExist hashtag’li tweet’lerinde paylaştılar.

Bunun akabinde tweet’lere gelen bifobik mention’lara, tehditlere, nefrete karşı biseksüelliğe dair olumlamaya, ses çıkarmaya devam etmek için #CelebrateBiWomen (Biseksüel Kadınları Kutla), RespectBiWomen (Biseksüel Kadınlara Saygı Duy) hashtag’li tweet’ler paylaşılmaya başlandı.

#BisexualMenExist ile ilgili diğer tweetler:

Oğlanla çıktığımda da biseksüelim, bir kızla çıktığımda da hâlâ biseksüelim.


Nasıl giyindiğimden cinselliğimi tanımlama halime kadar her şeyimi çok fazla etkileyen kimlik hırsızlığı sendromuyla (imposter syndrome) mücadele ettim. Fakat sonunda kendimi rahatlıkla ifade edeceğim bir noktadayım. Biseksüel Erkekler Vardır.Biseksüel erkeklere yönelmiş bifobi moralimi bozuyor! Bugün ise sihir değmiş gibi hissediyorum! Bildirimler patladı. Trend listesinde ilk 5’e girdik. Çok mutluyum! Tüm Bi+ erkek kardeşlerimi seviyorum!


Buradayız ve hiçbir yere gitmiyoruz. Biseksüel Erkekler Vardır.
Ben trans maskülenim (sarı kazaklı), partnerim ise natrans. İkimiz de biseksüeliz ve tatlıyız.
Maskülen olup olmadığımız, erkekle mi kadınla mı çıktığımız fark etmez, biseksüel erkekler vardır. Görülmeyi hak ediyoruz. Herkes gibi sevilmeyi hak ediyoruz.
Evet, varız ve meşruluğumuz ASLA sorgulanmamalı.
Biseksüel Erkekler Vardır ve biz harikayız!
Biseksüel Erkekler Vardır (ve bazılarımız evliyiz)
Biseksüel Erkekler Vardır, ki dürüst olmak gerekirse, bu rahatlatıcı bir şey
Bir kadınla da birlikte olsam biseksüelim, bir erkekle de birlikte olsam biseksüelim. Ve evet, partnerim bir trans olduğunda da hâlâ biseksüelim. Biseksüel erkekler vardır ve kafamız karışık değil
Biseksüel erkekler vardır ve hepimiz aşırı maskülen de değiliz
Düşündüğünüz gibi değiliz, biz altınız, altın. Biseksüel Erkekler Vardır
Erkek değilim ama yeterince maskülenim. Ayrıca biseksüelim. Biseksüel Erkekler Vardır.
Biseksüel Erkekler Vardır ama aynı zamanda varlığımız hegemonik erkekliği, heteronormativite ve homonormativiteyi ortadan kaldırma potansiyeline sahiptir. Cisseksist gey/hetero ikiliğine karşı tehdit teşkil ettiğimiz için biseksüel erkekler şeytanlaştırılırlar ve tam olarak imkansızlıkla addedilirler.
Bu panseksüel olan trans maskülen oğlan bu hashtag’i (Bisexual Men Exist) sevdi. Bu sabah timeline’ımda gördüğüm leziz olumlama için teşekkür ederim. Kalbim şarkı söylüyor!

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
What's Your Reaction?
Ben Şok
0
Bifobiye Karşı Ses Çıkar
0
But Tutar
4
Gullüm Ayol
0
Tutmaz Ama Evet
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bitopya Copyright © 2019. Created by edalgakiran

Scroll To Top

Pin It on Pinterest