Now Reading
“Avrupa’da Biseksüellik” okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor

“Avrupa’da Biseksüellik” okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor

Emiel Maliepaard ve Renate Baumgartner’ın derlediği “Bisexuality in Europe:
Sexual Citizenship, Romantic Relationships, and Bi+ Identities” (Avrupa’da Biseksüellik: Cinsel Vatandaşlık, Romantik İlişkiler ve Bi+ Kimlikler) isimli kitap, okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor. 2021’de satışa sunulması planlanan kitap, Routledge etiketiyle yayımlanacak. Yayınevinin sitesinden ön sipariş verilebildiğini de hatırlatalım.

Biseksüel vatandaşlık, yakın ilişkiler ve bi+ kimliklere odaklanan kitap, araştırmacıların ve akademisyenlerin katkılarıyla 3 kısım ve 13 bölümden oluşuyor. Biseksüelliğe dair yapılan çalışmalar üzerindeki Anglo-Amerika hakimiyetine karşı çıkarak Avrupa’yı daha geniş bir coğrafi bölge olarak alıp Avusturya, Finlandiya, İtalya, Hollanda, İskandinavya ülkeleri dahil olmak üzere çeşitli Avrupa ülkesinden araştırmacı ve akademisyenlerin yazılarına yer veren “Avrupa’da Biseksüellik”, panseksüellik, na-monogami ve monogami, biseksüel sığınmacıların anlatılmayan hikayeleri ve gençlik kültürleri gibi konulara da yer veriyor.

’90’lardan beri Hollanda’da süren biseksüel hareketi ve bi+ aktivistler, kiliselerin monoseksüel politikaları, na-monogami ilişki anlatılarında (içselleştirilmiş) biseksüel olumsuzlama beyanları, biseksüel feminist monogami karşıtlığı, biseksüel ve panseksüel bedenlerin görünmezliği gibi ilgi çekici başlıkların da yer aldığı “Avrupa’da Biseksüellik”, biseksüellik ve bi+’larla ilgili Avrupa’da yapılan araştırmalara dair erişilebilir ve çeşitlilik arz eden bir taslak sunuyor. Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları, LGBTİ+ Çalışmaları ve Cinsellik Çalışmaları gibi bölümlerde öğrenci, araştırmacı ve/veya akademisyen olanlar için oldukça önemli ve gerekli bir koleksiyon olduğu ileri sürülen kitap, birden fazla cinsiyeti arzulayan insanların yönelimleri ve kimlikleri, deneyimleri ve gerçekliklerine dair teorik ve ampirik bir çalışmayı temellendiriyor.

Covid-19 pandemisi nedeniyle kitap online olarak ücretsiz erişime açık.


Bu yazı da ilginizi çekebilir: Bifobi ve Biseksüel Silinmesi Üzerine Bir Söyleşi

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
What's Your Reaction?
Ben Şok
0
Bifobiye Karşı Ses Çıkar
0
But Tutar
2
Gullüm Ayol
0
Tutmaz Ama Evet
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bitopya Copyright © 2019. Created by edalgakiran

Scroll To Top

Pin It on Pinterest