Now Reading
Bi+ Onur Ayı’na özel yurtdışından etkinlikler

Bi+ Onur Ayı’na özel yurtdışından etkinlikler

Stand Bi Us Konferansı

Bi+ Onur Ayı’nı kutladığımız şu günlerde online düzenlenecek Bi+ konulu etkinlikler de katılımcılarını bekliyor. İngilizce dilinde yapılacak etkinliklerden başlarsak ilki, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Bi+ örgütleri tarafından düzenlenen, 18 Eylül’de (bugün) başlayan ve 27 Eylül’e kadar sürecek olan Stand Bi Us Konferansı. “Kesişim noktalarında birden fazla cinsiyete çekim duyma” temasıyla düzenlenen konferans ücretsiz ve erişilebilirliği esas alarak konuşmaların dökümlerini yayımlıyor. Etkinliklere kayıt yaptırmak için etkinlik sitesini ve burayı ziyaret edebilirsiniz.

#StillBisexual‘dan iki etkinlik

  • Sinemada Biseksüel Görünürlüğü ismindeki 18 Eylül’de (bugün) gerçekleştirilecek ilk etkinlik serisi, üç film gösterimi ve “Medyada Bi+’ların Seslerini Yükseltmek ve Hikayelerini Artırmak” konusunu masaya yatıracak panelle sinemada bi+ temsilini ve bi+ sanatçılarını kutlamaya dair olacak. Ücretli olan etkinlik hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
  • Katie Hill’le Söyleşi ‘nin yapılacağı etkinlik 23 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Biseksüel podcast yayıncısı ve yazar Gaby Dunn, Kaliforniya’daki 25. kongre bölgesinden A.B.D temsilciliği için açık bir biseksüel olarak adaylığını koyan, 2018’in Kasım ayı’nda seçimi kazanan Katie Hill ile açık bir biseksüel politikacı olmak, siyaset arenasında mizojini, çifte standartlar ve kadınları eşitliği hayata geçirmekten alıkoyan güç ilişkileri üzerine söyleşecek. Hill’in “O Yükselecek: Gerçek Bir Eşitlik Mücadelesinde Savaşçı Olmak” (She Will Rise: Becoming a Warrior in the Battle for True Equality) isimli yeni çıkardığı bir kitabı da var.

Bi+ at the crossroads

Hollanda’daki Bi+ örgütü Bi+ Nederland, ilk kez bir bi+ etkinliği gerçekleştiriyor ve ünlü bi+ aktivist ve feminist Robyn Ochs ile Barbara Oud’u biraraya getiriyor. 20 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek atölyede bi+ şemsiyesi içindeki çekim ve/veya deneyimlere sahip olmakla diğer kimlikler arasındaki ilişki masaya yatırılacak. Kesişimsel bir gözden kişileri kendi dönüm noktalarına bakmaya davet eden bu atölye, Avrupa’yı aşıp geçerek dünya üzerindeki bi+’lara ülkelerinde kendileri olup olmadığı, yaşanan zorluklar ve sahip olunan imkanların neler olduğu ve birbirimizden neler öğrenebileceğimiz üzerine interaktif bir atölye kapsamında konuşmayı tahayyül ediyor. Ücretsiz olan ve İngilizce dilinde gerçekleştirilecek bu etkinliğe katılım için form doldurmanız gerekiyor.

Dojensgara ile QueerKadeh buluşuyor

Bi+ Pride İstanbul‘un yürütücülerinden ve Dojensgara‘dan Zeynab Peyghambarzadeh QueerKadeh ile Instagram yayını yapacak ve biseksüelliğe dair konuşacak. 19 Eylül Cumartesi İran saatiyle akşam 9’da Instagram’da canlı yayın yapılıyor olacak.

Yurtdışındaki bu etkinliklerin Türkiye ile saat farkı olduğunu unutmayın 🙂 Türkiye saatine göre kaça tekabül ettiğini hesaplayarak etkinliklere katılımda bulunabilirsiniz. Kaçırmamanızı öneririz 🙂


Bu yazı da ilginizi çekebilir: Nasıl Bi+ Destekçisi Olabilirsiniz?

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
What's Your Reaction?
Ben Şok
0
Bifobiye Karşı Ses Çıkar
0
But Tutar
0
Gullüm Ayol
0
Tutmaz Ama Evet
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bitopya Copyright © 2019. Created by edalgakiran

Scroll To Top

Pin It on Pinterest