Now Reading
“İran’da LGBTQ Olmak” başlıklı panelde Mono-normativite* tartışılacak!

“İran’da LGBTQ Olmak” başlıklı panelde Mono-normativite* tartışılacak!

Zeynab Peyghambarzadeh

2019 yılında gerçekleştirilen Bi+ Pride İstanbul’un düzenleyicilerinden biri olan Bi+ feminist aktivist Zeynab Peyghambarzadeh*, SOAS (Londra Üniversitesi) Ortadoğu Enstitüsü’nün düzenlediği “İran’da LGBTQ Olmak” başlıklı panelde konuşmacılardan biri olacak ve “Farsça Konuşan LGBT Topluluklarında Mono-Normativite**” (Mono-normativity in the Persian LGBT Communities) isimli bir sunum yapacak. 18 Şubat tarihinde (Yarın) Türkiye saatiyle 18:00’da zoom üzerinden gerçekleştirilecek etkinliğe katılmak için kayıt olmanız gerekli.

Peyghambarzadeh’in Biseksüel Sığınmacıların Görünmezliği ve Farsça Biseksüel Anlatıların Dile Getirilememesi üzerine konuşacağı etkinlikte ayrıca Bahar Azadi “İran’da Patolojikleştirilen ve Direnen Trans Kimlikler” (Iranian trans identities between pathology and resistance) ve Shekoufeh Behbehani “İran Ekranlarında Yol Ayrımında Olan Etnisite, Cinsiyet ve Cinsellik” (Ethnicity, Gender and Sexuality at the Crossroads on Iranian Screens) başlıklı sunumlar yapacak.

Etkinliğe dair daha ayrıntılı bilgi almak için Londra Üniversitesi’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


*Peyghambarzadeh ayrıca Farsça Bi+ örgütlenmesi Dojensgara’nın ve Fransa merkezli feminist ve queer oluşum Spectrum’un kurucularından.

**Mono-normativite: Kültürel olarak bir kişinin sadece bir cinsiyete cinsel ve romantik ilgi duyabileceğinin varsayılması.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Biseksüel Sığınmacılar Neden Tamamen Görünmez?

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
What's Your Reaction?
Ben Şok
0
Bifobiye Karşı Ses Çıkar
0
But Tutar
2
Gullüm Ayol
0
Tutmaz Ama Evet
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bitopya Copyright © 2019. Created by edalgakiran

Scroll To Top

Pin It on Pinterest