Now Reading
İzlemiş miydiniz?: Fucking Adelaide

İzlemiş miydiniz?: Fucking Adelaide

Biz Fucking Adelaide‘i (Lanet Adelaide) Pera Film’in Arkası Şimdi! seçkisinde izledik ve sevdik. 6 bölümden oluşan Avusturalya yapımı mini dizi, farklı yerlere savrulmuş bir ailenin yıllar sonra Adelaide’de tekrar biraraya gelmesiyle gelişen olayları anlatan bir dramedi.

Sophie Hyde’ın yaratıcılığını üstlendiği Fucking Adelaide, cinsiyet, cinsiyet kalıpları ve ikili cinsiyet, cinsellik, ayrık otu olmak, aile kurumu, erkek şiddeti, geçmişle hesaplaşma, geçmişin bugün üzerine etkileri gibi konuları, Adelaide’deki bir aile evinde tekrar biraraya gelen kardeşler ve annelerinin (Maude) her birinin yaşamları üzerinden ele alıyor. 6 bölümün her biri, 6 karakteri biraz daha derinlemesine tanıyacağımız hikayelerinden oluşuyor.

İçeriğimize konu olan dizinin 3. bölümü Emma Loves Leather (Emma Deri Ceketini Sever) ailenin en büyük çocuğu olan Emma’yı, çocukluğundan/gençliğinden itibaren flashbacklerden oluşan birkaç sekansla, bugünle bağ kurarak bize tanıtıyor. Emma’nın, annesi ve geçmişle hesaplaşma serüveninin anlatıldığı bu bölümde annesiyle çetin bir tartışma yaşamasına tanık oluyoruz.

Maude (solda) ve Emma (sağda)

Normalde küçük kardeşi ve annesinin yaşadığı, kendisinin de annesinin çağrısı üzerine kocası ve çocuğuyla ziyarete geldiği evin depo gibi bir kısmında Emma, annesiyle eski fotoğraf albümünü ararken bir deri ceket bulunca aralarında bir diyalog geçiyor. Emma bu deri ceketi zamanında ne kadar sevip giydiğini, hatta bu ceketle yaptığı kombini anlatıp annesini inandırmaya çalışırken annesi: “O zamanlar lezbiyendin. Biliyorsun, seni lezbiyenken severdim. Çok daha naziktin.” diyor.

Buna karşılık Emma’nın cevabı ise şöyle oluyor:

Asla lezbiyen olmadım, anne. Biseksüel, daima biseksüeldim.”

2017 yılında yayımlanmış olan Fucking Adelaide‘de Emma karakterini Avustralyalı oyuncu Kate Box canlandırıyor. Box, Wentworth (Zamanında yayımlanmış olan Avlu dizisinin orijinal hikayesi) dizinde canlandırdığı Lou Kelly karakteriyle tanınıyor.

Dizinin künyesi:

Yaratıcı & Yönetmen: Sophie Hyde

Senaryo: Sophie Hyde & Matthew Cormack

Oyuncular:

  • Pamela Rabe (Maude/Anne)
  • Kate Box (Emma)
  • Brendan Mclean (Eli/Kardeş)
  • Tilda Cobham-Hervey (Kitty/Kardeş)
  • Audrey Mason-Hyde (Cleo/Emma’nın çocuğu)
  • Beau Travis Williams (Toby/Emma’nın kocası)
Bu içerik de ilginizi çekebilir: Chris, Namıdiğer Christine & the Queens ile Tanışalım

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
What's Your Reaction?
Ben Şok
0
Bifobiye Karşı Ses Çıkar
0
But Tutar
0
Gullüm Ayol
0
Tutmaz Ama Evet
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bitopya Copyright © 2024. Created by edalgakiran

Scroll To Top

Pin It on Pinterest