Now Reading
Chris, Namıdiğer Christine & the Queens ile Tanışalım

Chris, Namıdiğer Christine & the Queens ile Tanışalım

Bu sene 23 Eylül- 3 Ekim tarihleri arasında Ankara ve İstanbul’da takipçileriyle buluşan KuirFest’te Olay Lubunya Seçkisi kapsamında gösterilen Modern Queer Heroes isimli animasyonu izledik. Britanyalı animasyon film yapımcısı Kate Jessop’un yapımcılığını üstlendiği ve kendisi dahil 14 animasyoncunun seçtiği Modern Kuir Kahramanların tanıtıldığı filmde Chris, namıdiğer Christine & the Queens de vardı.

Christine and the Queens’i tanıyor muydunuz?

Dann Perry’nin seçtiği Christine & the Queens adıyla şarkıcı ve söz yazarlığı yapan Chris filmde, Fransa’dan genderqueer panseksüel bir müzisyen olarak tanıtılıyor. Çalışmalarında cinsiyetin ifade biçimleri ve cinsiyet kimliği konularını derinlemesine incelediği ve Forbes’un ilan ettiği gelecek nesilde öne çıkacak 10 liderden biri olarak gösterildiği belirtiliyor.

“Freakpop” türünde şarkıcı ve şarkı yazarı olan Chris, 2018 yılında Chris ismiyle çıkardığı albümde “bir kaos biçimi, sürekli bir sürpriz ve hoş karşılanan bir durum olarak arzudan” bahsediyor ve şöyle diyor: “Birisine neden ilgi duyduğunu bilmiyorsun, nedenini öğrenmek zorunda kalıyorsun, öyle olunca kendinle ilgili bir şey öğreniyorsun. İnsanlara onları tatmin edici bir cevap vermekle ilgilenmiyorum. Bunun benim için ne anlama geldiğini daha fazla keşfetmekle ilgileniyorum. Queer olmak inşalara karşı direnmektir. Bunun bir trend olduğunu sanmıyorum.”

Chris kendini genderqueer ve panseksüel olarak tanımlıyor.

“Cinsiyet gözetmeksizin, kendisini nasıl tanımladığı fark etmeksizin birine aşık olabilirim. Bunu bir engel, bir tanım olarak görmüyorum.”

Fakat kendisinin “biseksüel hâlâ ikili” görüşüyle hemfikir değiliz.

Bi Pan Library hazırladığı bi/pan/akışkan öğeli ya da sanatçıların söylediği şarkılardan oluşan spotify listesinde Christine and the Queens’in Girlfriendine de yer vermiş.

Filmde Modern Queer Kahramanlardan biri olarak Afro-Amerikalı panseksüel şarkıcı Janelle Monáe’ye de yer verildiğini görüyoruz.

Filmi izlemek için:

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Sosyal Medya ve Bi+

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
What's Your Reaction?
Ben Şok
0
Bifobiye Karşı Ses Çıkar
0
But Tutar
0
Gullüm Ayol
0
Tutmaz Ama Evet
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bitopya Copyright © 2019. Created by edalgakiran

Scroll To Top

Pin It on Pinterest