Now Reading
Guardians of the Galaxy’de Star-Lord biseksüel olarak açıldı

Guardians of the Galaxy’de Star-Lord biseksüel olarak açıldı

Çizgi roman yayıncılığı ve film evreni Marvel, Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları) isimli çizgi roman serisinde Peter Quill olarak da bilinen Star-Lord‘un biseksüel olduğunu açıkladı.

Guardians of the Galaxy, Star-Lord #1

İlk olarak 1976 yılında Marvel hikayelerinde okuyucularla buluşan Star-Lord’un 30 yılı aşkın süreye yayılan popüleritesi sayesinde Guardians of the Galaxy, 2014 yılında beyaz perdeye taşındı. Star-Lord’u ise açıkça LGBTİ+ düşmanı olduğu belirtilen Zoe kilisesi ile ilişkili oyuncu Chris Pratt canlandırıyordu. Star-Lord’un Marvel tarafından biseksüel olarak tanınmasının, 2022 yılında devamı gelmesi planlanan film (Guardians of the Galaxy vol. 3) üzerinde bir etkisi olup olmayacağı merak konusu.

Guardians of the Galaxy serisinin 9. sayısı olan I Shall Make You a Star-Lord‘da bi+ deneyimi yaşayan Star-Lord, hikayede bir bölüm önce meydana gelen patlamadan sağ kurtulmuş ve Morinus isimli bir paralel evrende 150 yıldır yaşamaktadır. Orada da insan formundaki iki insan harici tür olan ve sırasıyla kadın ve erkek olarak cinsiyetlendirilmiş Aradia ve Mors ile poliamor (çok eşli/aşklı) bir ilişki yaşamaya başlar. Star-Lord’un kendini cinsel ve romantik olarak keşfetmesine tanıklık ettiğimiz bu bölümle Marvel, Star-Lord’un biseksüel olarak açıldığını doğruluyor.

Ölüm ve Yeniden Doğuş Evi (8. Ev)

Aradia: Bunun seni eve götüreceğini söylüyorlar.

Star-Lord: 10 yılı aşkın süredir buradayım. Gerçeği kabul etmenin zamanı geldi, Arcadia. Morinus benim evim.

Benim evim, sizsiniz.

Beni kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.

Aradia: Her zaman, yabancı.

Mors: Tebrikler Peter Quill. Eski sen, artık mazide kaldı.

Sen yeni doğansın.

Ve bizim yolumuzu öğrenmeye hazırsın.

Gmag, bu haberi verirken şu cümleyi kurmuş: Marvel Comics karakteri Peter Quill’in, diğer adıyla Star-Lord’un, çizgi romanın son sayısında biseksüel olmasıyla uzay biraz daha eşcinselleşti. Kendileri biseksüelliği, eşcinselliğin bir alt kümesi olarak gördüğü için bu cümleyi kurmuş olmalı; oysa ki şemsiye bir terim olarak biseksüel varoluş, kendi haliyle tam ve bütündür; eşcinselliğin bir alt kümesi, yarısı, kesişim kümesi değildir. Uzay o yüzden biraz daha eşcinselleşmemiştir, Star-Lord biseksüel olduğunu keşfetmiştir.

Marvel yapımlarında Star-Lord’u Chris Pratt’in canlandırmaya devam etmesinin de tartışmalara gebe olup olmayacağı izleyip göreceğimiz bir süreç olacak.

Kaynaklar:

  1. Marvel’s Star-Lord Comes Out As Bisexual
  2. Marvel Confirms Guardians Of The Galaxy’s Star-Lord Is Bisexual
Bu yazı da ilginizi çekebilir: “The United States vs. Billie Holiday”den ilk fragman

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
What's Your Reaction?
Ben Şok
0
Bifobiye Karşı Ses Çıkar
0
But Tutar
0
Gullüm Ayol
0
Tutmaz Ama Evet
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bitopya Copyright © 2019. Created by edalgakiran

Scroll To Top

Pin It on Pinterest