Now Reading
Ünlü biseksüel oyuncu ve aktivist Evan Rachel Wood, Marilyn Manson’ı ifşa etti

Ünlü biseksüel oyuncu ve aktivist Evan Rachel Wood, Marilyn Manson’ı ifşa etti

Açık kimlikli biseksüel ve ev içi şiddet/partner şiddeti, şiddetten ve travmadan hayatta kalma, zihinsel sağlığa dair konularda farkındalık çalışmaları yürütmesiyle tanınan dünyaca ünlü oyuncu Evan Rachel Wood, Marilyn Manson’ı kendisine zamanında şiddet uyguladığı gerekçesiyle Instagram hesabından ifşa etti.

Beni istismar eden şahsın adı Brian Warner. Dünyanın bildiği ismiyle Marilyn Manson. Ergenlik çağımdayken cinsel ilişki yaşayabilmek için benimle ilişkilenmeye başladı ve yıllarca beni korkunç biçimde istismar etti. Beynimi yıkadı ve kontrolü altında tutmak için beni manipule etti. Benden intikam alınacağı, hakkımda karalama kampanyası yürütüleceği ya da şantaja uğrayacağım korkusuyla yaşamaktan bıktım. Daha fazla hayatın yıkımına sebep olmasın diye bu tehlikeli adamı teşhir etmek ve ona alan tanıyan pek çok endüstriye çağrıda bulunmak için buradayım. Artık sessiz kalmayacak, şiddete maruz bırakılan pek çok insanın yanındayım.

Evan Rachel Wood’un bu ifşasının ardından başka kişiler de Marilyn Manson’a dair şiddet beyanlarında bulundular ve Dan Clearly isimli kişi, Twitter hesabından Wood’un beyanını doğrulayan tanıklığını paylaştı. Wood’un Instagram hesabından yaptığı paylaşımına ünlü biseksüel oyuncu Anna Paquin de “Cesaretin ilham verici, yanındayım” şeklinde yorum yaparak kendisine destek oldu.

“Tüm gerçeği duyamazsanız hakiki bir empati geliştiremezsiniz. Eğer biz bunu yaşamak zorunda kaldıysak bizi dinlemeniz gerektiğine inanıyorum”

Wood, 2018 yılında Amerika’daki 50 eyalette Cinsel Saldırıdan Hayatta Kalanların Haklarını Koruma Yasası’nın (Sexual Assault Survivors’ Bill of Rights Act) yürürlüğe koyulması için gerçekleştirilen bir meclis kurultayında yaşadığı şiddet deneyimini failin ismini vermeden paylaşmıştı.

Bu video ayrıntılı cinsel ve fiziksel şiddet anlatısı sebebiyle tetikleyici olabilir.

2019 yılında Biseksüellik, Öfke ve Travmadan Hayatta Kalmak üzerine Self‘le röportaj yapan ünlü oyuncu, yaşadığı ilişkideki istismar üzerine de konuşmuştu.

Bunun, benim hikayem olmasını istemiyorum. Benim hikayem olmasından nefret ediyorum. Hakkında konuşmak zorunda kalmaktan nefret ediyorum. Tekrar o anlara dönmekten nefret ediyorum. Ama tam da bu yüzden bunu yapmak zorundayım. Ben yapmazsam, şiddeti yaşayan başkaları da olacak.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Şiddetten Hayata Kalan Biseksüellerin Temelden Kapsandığını Hayal Etmek

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
What's Your Reaction?
Ben Şok
0
Bifobiye Karşı Ses Çıkar
0
But Tutar
0
Gullüm Ayol
0
Tutmaz Ama Evet
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bitopya Copyright © 2019. Created by edalgakiran

Scroll To Top

Pin It on Pinterest