Now Reading
Hem Bifobi Hem Homofobi Bi+’ları Nasıl Etkiler?

Hem Bifobi Hem Homofobi Bi+’ları Nasıl Etkiler?

Robyn Ochs

Bi+ feminist aktivist Robyn Ochs’un Hem Bifobi Hem Homofobi Bi+’ları Nasıl Etkiler? ismini verdiği görsel, heteroseksüellerden hem bi+’lara yönelen bifobi ve homofobiye hem de lezbiyen ve geylere yönelen homofobiye olduğu kadar lezbiyen ve geylerden Bi+’lara yönelen bifobiye ve kendilerinin içselleştirebildikleri homofobiye, Bi+’ların içselleştirebildikleri bifobi ve homofobiye odaklanıyor.

Bi+’ların yoksulluk, bağımlılık, zihinsel sağlık sorunları yaşama ve cinsel şiddete maruz bırakılma oranları çok daha yüksek. Fakat bi+’lar destek kaynaklarından dışlanıyor ve çok az parasal desteğe kavuşabiliyorlar. Monoseksizm, bifobi ve bi+’lara uygulanan çifte ayrımcılık gerçek görülmediği, bunların kurumsallaşmış şiddet pratikleri olduğu kabul edilmediği için yarattığı etkiler, bi+’ların maruz bırakıldığı şiddet biçimleri, bunlarla başa çıkma yolları, bi+’ların gördüğü zarar yok sayılıyor.

17 Mayıs Homofobi, Bifobi, Transfobi ve Interfobi Karşıtı Günü kutlarken hâlâ Bifobiyi geçirmeyenlere, adını koymayanlara, bunu şiddet olarak görmeyenlere inat, alışın buradayız diyor, Robyn Ochs’un tasarladığı görseli 17 Mayıs’ın önemine binaen Türkçe çevirisiyle paylaşıyoruz.

Hem Bifobi Hem Homofobi Bi+’ları Nasıl Etkiler?
 • Heteroseksüeller
  • Bifobi ve Homofobi —> Bi+seksüeller
  • Homofobi —> Lezbiyen ve Geyler
 • Lezbiyenler ve Geyler
  • Bifobi —> Bi+seksüeller
  • İçselleştirilmiş Homofobi
 • Bi+seksüeller —> İçselleştirilmiş Bifobi ve Homofobi
Bu yazı da ilginizi çekebilir: Bifobi

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
What's Your Reaction?
Ben Şok
0
Bifobiye Karşı Ses Çıkar
1
But Tutar
0
Gullüm Ayol
0
Tutmaz Ama Evet
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bitopya Copyright © 2024. Created by edalgakiran

Scroll To Top

Pin It on Pinterest