Now Reading
Uluslararası Biseksüellik Araştırma Konferansı 25 Eylül’de!

Uluslararası Biseksüellik Araştırma Konferansı 25 Eylül’de!

Bi+ deneyimleri daha iyi anlamaya çalışan bir grup araştırmacı, eğitimci ve aktivistten oluşan Biseksüel Araştırma Grubu (Bisexual Research Group), Bi+ Onur Ayı şerefine 25 Eylül’de Uluslararası Biseksüellik Araştırma Konferansı düzenliyor. İngilizce dilinde gerçekleştirilecek etkinliğe kayıt olmak için şuraya tıklamanız yeterli.

Biseksüel Tarihi, Biseksüel Sağlığı, Bi+ Kimliği, Biseksüel Teori, Biseksüel Toplulukları, Biseksüel İlişkiler, Biseksüel Yaşam gibi konu başlıklarında çeşitli bölümler halinde yapılacak konferansın programına buradan erişebilirsiniz. İngiliz Yaz Saati Uygulamasına göre programın yapıldığını unutmayın.

Konferansta Biseksüel İkonlar Paneli de var!

Uluslararası Biseksüellik Araştırma Konferansında ayrıca kaydolmanız gereken, Biseksüel Araştırma Grubu‘nun kurucusu Dr. Julia Shaw’ın moderatörlüğünde Biseksüel İkonlar Paneli de gerçekleştirilecek. Bu bölümde çalışmaları, araştırmaları ve aktivizmi üzerine tartışma fırsatı bulabileceğimiz önemli Bi+ aktivist ve araştırmacılar Robyn Ochs, Jiwandeep Kohli, Dr. Meg-John Barker, Sanisha Wynter, Shiri Eisner, Dr. Mimi Hoang konuşma yapacak.

Biseksüel ikonları tanıyalım

  • Robyn Ochs, Biseksüel+ savunucusu, Bi Women Quarterly (dört mevsim yayımlanan Biseksüel+ Kadın Dergisi) ve iki tane Bi+ antolojisinin editörü. Aynı zamanda Bi+ ve LGBTQI konularında küresel bir konuşmacı. Robyn Ochs, öne sürdüğü ve geniş çapta kullanılan biseksüellik tanımlamasıyla biliniyor.
  • Jiwandeep Kohli bir nörobilimci ve klinik psikoloji alanında doktora öğrencisi. Hem bilimsel araştırma yaparken hem de klinik pratiğinde özellikle ötekileştirilen diğer kimliklerin kesişiminde Bi+ görünürlüğü için mücadele etme ve LGBTQ+ savunuculuğu yapma konularında tutkulu.
  • Dr. Meg-John Barker cinsiyet, cinsellik, ilişkiler ve ruh sağlığı konularında Jules Scheele and Alex Lantaffi ile birlikte çizgi roman ve kişisel gelişim kitapları yazıyor. Bi+ araştırması, aktivizm ve terapi konularında deneyimli. Biseksüellik Raporu’nun yazarlarından biri.
  • Sanisha Wynter, çeşitlilik, kapsayıcılık ve ruh sağlığı konularında tutkulu bir Bi+ rol modeli ve Tedx konuşmacısı. “Yaranabilirlik sizin süper gücünüz” (Vulnerability is your superpower) başlıklı Tedx konuşmasıyla biliniyor.
  • Shiri Eisner, biseksüel, genderqueer, Mizrahi bir feminist aktivist ve yazar. İsrail/İşgal Altındaki Filistin’de bulunan Bi+ topluluğunun kurucusu ve Lambda ödülüne aday gösterilmiş Bi: Biseksüel Bir Devrim için Notlar (Bi: Notes for a Bisexual Revolution) kitabının yazarı.
  • Dr Mimi Hoang, psikolog ve özellikle Bi+ ve Asyalı Pasifik Adalılardan oluşan Topluluklara yönelik çalışan, çeşitlilik ve kesişimsellik konularında uzman bir aktivist. Los Angeles’daki üç Bi+ örgütün eş kurucusu ve “Bi on Life” isimli kişisel güçlenme serisinin yaratıcısı.
Bu içerik de ilginizi çekebilir: “Demystifying Bisexuality: Exploring New Research” geliyor!

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
What's Your Reaction?
Ben Şok
0
Bifobiye Karşı Ses Çıkar
0
But Tutar
0
Gullüm Ayol
0
Tutmaz Ama Evet
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bitopya Copyright © 2024. Created by edalgakiran

Scroll To Top

Pin It on Pinterest