Now Reading
1 Kasım Dünya Vegan Günü Kutlu Olsun!

1 Kasım Dünya Vegan Günü Kutlu Olsun!

1994 yılından bu yana kutlanan 1 Kasım Dünya Vegan Günü için Bitopya’nın kurucusu umut erdem’in konuşmacılardan biri olarak katıldığı, Hayvan Özgürlüğü Kolektifi’nin ev sahipliğini yaptığı Vegan Politikada Feminist, Kuir Perspektifler başlıklı etkinliği izlemenizi tavsiye edebiliriz.

Onur Ayını kutlamak için 13 Haziran günü vegan LGBTİ+ aktivistler; Yasemin Bahar, Semih Özkarakaş ve umut erdem ile LGBTİ+ harekette türcülüğe karşı mücadelenin yerinden, vegan ve lgbti+ politikaların kesişiminden, feminist queer perspektiften vegan harekette güçlendirici alanlar yaratmaktan bahsedildi.

Videoyu izlemek için:

Kısa Bir Not

Vegan, insan harici hayvanları eşya, mal ve kaynak değil, hissedebildikleri için kişi olarak görüp onları yemek, giyim, hijyen, kozmetik vs. gibi hayat pratiklerinde kullanmaktan kaçınan ve bunu talep etmeyen insan. Veganlık, insanların “hayvan sevgileri” sebebiyle bireysel tercihleri değil; yaşam ve köle olmama hakları olan insan harici hayvanlara yönelik sorumluluğu ve bir gereklilik. Gayet mümkün ve sürdürülebilir.

Vegan olmayanlar için veganoluyorum.com’u önerebilir, vegan pikniklere katılmalarını ve vegan standlarda veganlarla sohbet etmelerini tavsiye edebiliriz. Bunun için instagram’da @veganpiknik hesabını takip edebilirsiniz.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Hem bifobi, monoseksizm ve heteronormativiteye hem de türcülük ve insan üstünlüğüne karşı mim

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
What's Your Reaction?
Ben Şok
0
Bifobiye Karşı Ses Çıkar
0
But Tutar
1
Gullüm Ayol
0
Tutmaz Ama Evet
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bitopya Copyright © 2019. Created by edalgakiran

Scroll To Top

Pin It on Pinterest