Now Reading
Sydney Bi+ Network’den HIV’e Yönelik Bi+ Topluluk Danışmanlığı Etkinliği

Sydney Bi+ Network’den HIV’e Yönelik Bi+ Topluluk Danışmanlığı Etkinliği

Bisexual Resource Center’ın yürütücülüğünde Biseksüel Sağlık Ayı olarak kutladığımız Mart ayı’nda Sydney Bi+ Network HIV’in Önlenmesi ve HIV’e Yönelik Sağlık Hizmetleri Konusunda Bi+ Topluluk Danışmanlığı Etkinliği (Bi+ Community Consultation on HIV Prevention and Healthcare) gerçekleştirdi. 30 Mart’ta gerçekleştirilen etkinliğin duyuruları için HIV ve Bi+ politika ekseninde mesajlar içerici tasarımlar hazırlayan Sydney Bi+ Network’ün instagram postlarından bazılarını Türkçe’ye çevirdik.

Facebook üzerinden paylaşılan etkinlik, Bi+ topluluğuna özel olarak HIV’in önlenmesi ve HIV’e yönelik sağlık hizmetlerini konu alıyordu. Bi+ Sağlık Ayı’nda HIV farkındalığını artırma amacı güden ağın bu etkinliğinde, HIV+ ve Varoluşundan Onur Duyan Bir Biseksüel Olmanın Zorluğu başlıklı metnin yazarı Steven Spencer ve Sydney Bi+ Network’ten Elly yürütücülük yaptı. Etkinlik, HIV’e dair temel bilgiler aktarması ve güncel HIV araştırmaları konusunda bilgi vermesinin yanı sıra Bi+ topluluğunun istek ve ihtiyaçlarını duyma amacını da taşıyor.

Belirlenemeyen=Bulaşmayan, Bi+ erkeklerin geylere göre HIV statülerini bilme ihtimallerinin daha düşük olduğu, geylere göre çok daha fazla sayıda Bi+ erkeğin sağlık çalışanına açılamadığı ve bu sebeple gereken ölçüde ve doğru HIV’in önlenmesi ve HIV’e yönelik sağlık hizmeti alamadığı bilgilerinin kişisel anlatılar eşliğinde paylaşıldığı postlardan birkaçının Bitopya tarafından yapılmış Türkçe çevirileri için buyrunuz:

Bu yazı da ilginizi çekebilir: HIV/AIDS’in Biseksüel Tarihi

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
What's Your Reaction?
Ben Şok
0
Bifobiye Karşı Ses Çıkar
0
But Tutar
0
Gullüm Ayol
0
Tutmaz Ama Evet
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bitopya Copyright © 2024. Created by edalgakiran

Scroll To Top

Pin It on Pinterest